Autor: Martina Zorić Guzobad, 22. 1. 2021.

Studenti psihologije Sveučilišta u Zadru, pod vodstvom doc.dr.sc. Marine Vidaković, održali su radionicu u 3.c razredu pod nazivom Zašto su nam emocije bitne. Radionica je održana preko Zoom aplikacije.

Bit radionice je shvatiti svoje osjećaje, steći veću slobodu nad životom. Kad se o osjećajima razgovara, djeca nauče da je posve normalno da su ponekad tužna, ljutita ili preplašena. Upravo o tome su učenici 3.c razreda i studenti cijeli školski sat komunicirali i na temelju iskustva zaključili da je poželjno iskazati svoje emocije.

U interakciji sa studentima učenici su ispričali što već znaju o emocijama i kako ih iskazuju. Studenti su vrlo zanimljivim video uradcima pridonijeli tome da se djeca uz zanimljiv način pouče zašto su nam emocije bitne, kako biti tolerantni prema neugodnim osjećajima. Na ovaj način djeca će se u svojem svijetu osjećati slobodnija, vjerovat će u sebe i bit će sretnija.