Autor: Martina Zorić Guzobad, 24. 3. 2021.

Osnovna škola Petra Preradovića prva je škola u Hrvatskoj s europskom oznakom STEM school label.

U posljednje četiri godine naša škola aktivno promovira i prakticira integraciju STEM-a u kurikulumu kroz projekte, festivale i STEM večeri. Naša Scientix ambasadorica, profesorica matematike Anita Šimac, pokrenula je niz međunarodnih projekata te s učenicima i kolegama ostvarila divne rezultate.

Ovogodišnja COMET nagrada dodijeljena najboljem eTwinning projektu u Hrvatskoj u kategoriji viši razredi osnovne škole pripala je projektu STEM4change. Razvijajući svoje STEM kompetencije, učenici su kreativno osmislili načine da poduzetno djeluju na klimatske promjene.

Projekt STEM School Label pokrenut je u sklopu Scientixa iz European Schoolnet Academy.

Škole sudjelovanjem u ovom projektu mogu dobiti oznaku koja prikazuje razinu njihove STEM strategije. Značku i personalizirani izvještaj škole dobivaju kroz tri jednostavna koraka:

1.    Registraciju škole na STEM School Label

2.    Predaju dokaza školskih STEM aktivnosti (School Practice Evidence) i studija slučaja (Case studies)

3.    Ispunjavanjem samoevaluacijskog obrasca

Naša škola je ostvarila prvu oznaku u nizu, a vjerujemo da s otvorenjem novog Regionalnog obrazovnog centra ove jeseni i daljnjim radom naših vrijednih učitelja i djece, slijedit će i nove oznake kvalitete.