Autor: VERA VURDELJA, 1. 4. 2021.

Prvi proljetni mjesec, ožujak, četvrtaši PŠ Kožino završili su novom lektirom i novim zanimljivim zadatkom.

Lektira Heidi spisateljice Johanne Spyri, odrađena je kao pizza lektira. Učenici su nacrtali krug, podijelili ga na šest dijelova (koji su predstavljali šest kriški pizze) te na svaki dio napisali dijelove interpretacije (odrasli i dječji likovi, glavni lik i njegove osobine, tema i poruku djela, redoslijed događaja u književnome djelu, bilješke o piscu te sastojak po izboru). Učenici su prateći upute i objašnjenja, dodajući sastavnice djela "ispekli" svoju prvu pizza lektiru.

U fotogaleriji možete pogledati maštovite uratke mladih lektirnih pizza majstora: Lektira "Heidi" u obliku pizze