Autor: Ivana Perić, 26. 4. 2021.

U petak, 23. travnja 2021. godine profesorice Renata Cvetkoski i Anita Šimac predstavile su našu školu na eTwinning webinaru pod nazivom „Predstavljamo eTwinning škole“.

Opisujući bogatu povijest naše škole, uvele su nas u webinar. Slijedilo je izlaganje o samim početcima eTwinninga i angažmanu naših učitelja, stručnih suradnica i ravnateljice. Objasnile su kako im je oznaka eTwinning škole pomogla u radu i prepoznatljivosti same škole. Spomenuta je uključenost lokalne zajednice i promicanje digitalnih kompetencija u učenika i učitelja.

Naša škola trenutno aktivno sudjeljuje u dvanaest projekata, a kolege koriste eTwinning live platformu za stručna usavršavanja i dijeljenje primjere dobre prakse.

Očuvanje oznake eTw škole povezano je s ostvarivanjem vizije škole. Uz digitalne kompetencije želimo razvijati i transverzalne vještine (kroz građanski odgoj, jezične kompetencije, promicanje empatije, suradničke kompetencije, kreativnost i kritičko razmišljanje).